Niečo o  masážach

Klasická masáž   -  je základom všetkých  masáží,  aktivuje celkový   krvný  a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odvádzanie škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

Bankovanie  -  dôkladne detoxikuje celý organizmus. Z hľadiska fyzioterapie sa bankovanie využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spaziem. Zároveň ale uvoľňuje stuhnuté svaly chrbtice, nôh a ramien. Skvele pôsobí na prekrvenie dolných aj horných končatín. Tmavé - fialové, niekedy až čierne fľaky sa vytvoria ak je prítomná blokáda, je znakom toho, že je tam silne zatuhnutý sval, šľacha, niekedy to môže byť aj blok. Banka sa v takom prípade musí vyrovnať so silným odporom tela.
Pri bankovaní sa nám vie koža sfarbiť ešte do červena, môže ostať ružová alebo niekedy má odtieň bielo - modrej. Všetko to indikuje nejaký problém v tele.

Bankovanie blahodárne pôsobí na lymfatický a celkovo imunitný systém:

 • Zmierňuje bolesti chrbta a lieči svalové spazmy
 • Odblokováva chrbticu a pomáha pri liečbe hernií platničiek a výrastkov na chrbtici
 • Odstraňuje bolesti kĺbov a zlepšuje ich hybnosť
 • Uvoľňuje svalstvo
 • Znižuje zápalové stavy pri pooperačných stavoch, zápaloch šliach či kĺbov
 • Pôsobí proti opuchom a bolestiam nôh
 • Blahodárne pôsobí na lymfatický, imunitný aj nervový systém
 • Pozitívne ovplyvňuje vnútorné orgány (obličky, žalúdok, slezinu, pečeň, žlčník, pohlavné orgány)
 • Zlepšuje krvý obeh, čistí krv a pozitívne vplýva na činnosť srdca
 • Pomoc pri reumatizme či anémii

Vákuová masáž proti celulitíde - pri bankovaní dochádza k prekrveniu masírovaného tkaniva a k hydratácii pokožky. Účinok je jednak mechanický,  kedy  sa telo prekrví a  uvoľní, potom reflexný    a napokon banky prebudia lymfatický systém, čím sa z tela odplaví veľké množstvo škodlivín. Masáž trvá približne pol hodiny, prvé výsledky možno pozorovať po 5 - 7 návšteve. Ideálne je absolvovať 10 - 15 masáží podľa pokročilosti celulitídy, minimálne jedenkrát do týždňa. Náš lymfatický systém potom tukové bunky odplavuje z tela von. Preto je dôležité po bankovaní piť dostatočne veľa tekutín. Pokožka je pevnejšia a pružnejšia.

Masáž tváre s bankou - funguje na tom istom princípe ako bankovanie tela. Nemusíte sa však obávať modrín, nakoľko banka na tvári neostáva dlho na tom istom mieste, ale sa neustále pohybuje. Bankovaním sa vytvára jemný podtlak a účinky sú veľmi príjemné:

 • Stimuluje krvný obeh
 • Rozhýbe lymfu, pleť sa čistí
 • Podporuje tvorbu kolagénu
 • Napomáha séram a kozmeceutikám lepšie sa vstrebávať
 • Zjemňuje jemné linky
 • Má liftingové účinky
 • Posilňuje tvárové svalstvo, pôsobí proti ochabovaniu svalstva
 • Odstraňuje hĺbkové toxíny

Bankovanie je dobré kombinovať s terapiou teplom na telo zohriatými lávovými kameňmi.

Lávové kamene - masáž lávovými kameňmi vyvoláva oveľa intenzívnejší pocit úľavy, pohody a relaxu ako klasická masáž.

Je to samotná energia lávových kameňov, ktorá pochádza z vnútra zeme. Tieto kamene - čadiče,  boli sopečnou erupciou vyvrhnuté na povrch zerme a ochladené, čím sa v kameni uzavreli liečebné energetické vibrácie, ktoré skutočne liečia, regenerujú a uvoľňujú svalové spazmy. Vibrácia kameňov je tak silná, že aj samotný terapeut pri masáži prijíma ich energiu.  Pri masáži sa používajú hmaty ako pri klasickej masáži. Kým sa masírujú dolné končatiny zo zadu, najväčsie kamene príjemne zohrievajú krížovú oblasť a svaly okolo chrbtice. Masírovaná časť sa natrie olejom, klasicky sa premasíruje rukami a potom nasleduje masáž kameňmi. Tak sa postupuje celým telom.

Teplota kameňov by mala byť od 40-60 °C. Samozrejme záleží od klienta, koľko znesie a ktoré partie tela práve masírujeme. Niektoré časti tela sú citlivejšie, iné menej. Pri každej masáži platí, že sa klienti musia cítiť komfortne a uvoľnene.

Po masáži sa budete cítiť príjemne uvoľnení, budete mať pocit, že sa vám rozvibrovali všetky bunky v tele.

Anticelulitídna brezová procedúra

Pri sklonoch k celulitíde pomáha táto olejová zmes predchádzať jej vzniku, zreteľne zlepšuje prejavy už existujúcej celulitídy. Liečivé výťažky z mladých listov brezy, rozmarínu a listnatca tŕnitého aktivujú látkovú výmenu kože a tekutín, olej z pšeničných klíčkov a ďalšie zložky zmesi zasa stimulujú jej prirodzenú regeneráciu. Spolu s úpravou jedálnička a jednoduchým cvičením pomáha získať späť pevnú, pružnú a hladkú pokožku.© 2019 Masáže Chata pod lúkou
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!